Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
1985
rok szkolny
2005/2006

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Postawa fair play w kształtowaniu godności osoby ludzkiej

Propozycja scenariusza zajęć warsztatowych.

Zajęcia zostały zaplanowane jako jedno spotkanie trwające 3 godziny. Formę, przebieg, tempo i charakter pracy wyznacza poniższy scenariusz przeznaczony dla dzieci upośledzonych w stopniu lekkim w wieku od 14 do 18 lat.
Ćwiczenia w ramach tego spotkania będą dla uczestników dużą pomocą w poznawaniu samego siebie, drugiego człowieka, a głównie postaw życiowych wobec otaczających nas ludzi, zdarzeń, zjawisk.
Uczestnicy spotkania przez wspólne przebywanie ze sobą będą mieli także okazję uczyć się rozpoznawania uczuć oraz umiejętności otwartego ich wyrażania, dowiedzenia się jakie emocje przeżywają ich rówieśnicy, co może stanowić podstawę do głębszego zrozumienia ich postaw, większej akceptacji i szacunku w oparciu o istotową godność człowieka . Dzieci uczestniczące w tym spotkaniu mają wreszcie możliwość wspólnego poszukiwania sposobów radzenia sobie z niewłaściwymi postawami rówieśników i własnych oraz rozładowywania napięć emocjonalnych i dzielenia się odczuciami w tym zakresie, jak również nabywania wiedzy o tym, kim jest człowiek ze swej natury.


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

mgr Krzysztof Sobiegraj
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tychach


Zaświadczenie onlinenumer online: 82 gości

reklama