Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
1503
rok szkolny
2004/2005

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Wspierane komputerowo zajęcia z historii

Jeszcze kilka lat temu rzadko, który nauczyciel pokusiłby się o prowadzenie lekcji historii w pracowni informatycznej. Wynikało to zarówno z braku potrzebnej ilości stanowisk komputerowych jak i braku odpowiednich programów oraz dostępu do Internetu. Częściej wykorzystywało się film czy nagrane audycje radiowe. Dziś technika posunęła się tak daleko, że nie sposób nie wykorzystywać wszystkich dostępnych multimediów.

Lekcje historii w pracowniach komputerowych nie powinny być, zatem rzadkością. Praca z komputerem nie musi być koniecznie związana z Internetem. Można wykorzystywać różnego rodzaju płyty multimedialne. Idealnym rozwiązaniem jest, jeśli szkoła oprócz pracowni informatycznej posiada również klasopracownię multimedialną wyposażoną w komputer do dyspozycji nauczyciela oraz duży ekran, na który jest przekazywany obraz z monitora. W takiej sytuacji prowadzący w odpowiednim momencie odtwarza potrzebny materiał z płyty, Internetu czy dyskietki i sam decyduje o jego doborze. Praca z komputerem, wykorzystywanie multimediów na lekcjach bardziej przemawia do wyobraźni ucznia niż metody tradycyjne, wyzwala ciekawość, dążenie do poznawania nowych technik, korzystania z nich przy rozwiązywaniu wielu codziennych problemów.

(...)

ilustracja

Publikacja zawiera zbiór ćwiczeń z historii do wykorzystania na lekcjach z komputerem.
Treścią ćwiczeń z zakresu historii jest: zapoznanie się z historią swojego miasta, rozpoznawanie znanych pomników, odnalezienie obrazów przedstawiających zagadnienia wojenne, poznanie życia na przestrzeni wieków, rozwiązywanie krzyżówki czy poznanie anegdot dotyczących historycznych postaci.

Publikacja (bogato ilustrowana) dostępna na naszej płycie CD
Płyta kompaktowa
serwisu Publikacje edukacyjne

Agnieszka Terebus


Zaświadczenie onlinenumer online: 34 gości

reklama