Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
13640
rok szkolny
2018/2019

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Program koła przyrodniczo-ekologicznego

W dobie gwałtownych zmian i szybkiego rozwoju cywilizacyjnego coraz większego znaczenia nabierają takie pojęcia jak: ekologia, środowisko naturalne czy ochrona środowiska. Jesteśmy częścią przyrody, powinniśmy żyć z nią w zgodzie. Na skutek niszczącej działalności człowieka w zastraszającym tempie giną gatunki zwierząt i roślin od zarania dziejów istniejące na naszej planecie.

Aby uratować nasze środowisko, musimy uwrażliwiać na jego problemy przyszłe pokolenia. Właśnie na nauczycielach spoczywa ogromna odpowiedzialność za to, aby dzieci nauczyły się kochać przyrodę i chciały ją ratować.

Dlatego stworzyłam program edukacji przyrodniczo-ekologicznej dla uczniów klasy III. Ideą wiodącą jest rozwijanie aktywności w zakresie zdobywania wiedzy, o charakterystycznych elementach środowiska przyrodniczego i ekologicznego. Treści programowe są zgodne z podstawą programową dla I-go etapu edukacyjnego. Zajęcia koła będą odbywały się raz w tygodniu - 45 minut. Rodzaj ćwiczeń oraz stopień trudności dobiera nauczyciel prowadzący zajęcia.


REKLAMA

Pełna publikacja do pobrania bezpośrednio ze stron serwisu:

pobierz (ZIP)
Program do kompresji dostępny w Pomocy

Joanna Ostrowska


Zaświadczenie onlinenumer online: 38 gości

reklama