Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
13563
rok szkolny
2018/2019

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Problemy edukacyjne i społeczne dziecka z Zespołem Aspergera

Zespół Aspergera jest coraz częściej diagnozowanym zaburzeniem u dzieci. Pomimo wielu badań prowadzonych pod okiem specjalistów, wciąż nie znamy jego przyczyny. Mówi się o czynnikach genetycznych, późnym wieku ojca, czy tez uszkodzeniu centralnego układu nerwowego dziecka. Powstają również spekulacje, że zaburzenie może być następstwem szczepionki przeciwko odrze, śwince i różyczce, jak również szkodliwym działaniem pestycydów. Brak jest jednak jakichkolwiek dowodów na wyżej postawione tezy. Najczęściej słyszy się również, że jest to składowa wyżej wymienionych czynników. Biorąc udział w szeregu konferencji poświęconych przyczynom autyzmu, nie uzyskałam nigdzie jednoznacznej odpowiedzi.

Ponieważ dysfunkcja dotyczy głównie społecznego obszaru dziecka, mamy przed sobą poważne zadanie. Postaram się przybliżyć pojęcie zaburzenia, opisać charakterystyczne objawy oraz przedstawić rozwiązania mające na celu pomóc w procesie edukacji, jak również w lepszym funkcjonowaniu w środowisku dziecka z Zespołem Aspergera.

Aby pomóc dziecku, musimy zapoznać się ze specyfiką zaburzenia i konsekwentnie realizować zadania, dzięki którym upora się ono z trudnościami i będzie mu łatwiej sprostać codziennym zadaniom.


REKLAMA

(...)

Pełna publikacja dostępna bezpośrednio ze stron serwisu:

otwórz (PDF)
lub prawym przyciskiem myszy: Zapisz element docelowy jako...

Małgorzata Więcław-Łyżwa


Zaświadczenie onlinenumer online: 65 gości

reklama