Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
13514
rok szkolny
2018/2019

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Skala występowania zwolnień z lekcji wychowania fizycznego i ich przyczyny

Frekwencja na lekcjach jest jednym z najważniejszych aspektów funkcjonowania szkół. Lekcje prowadzi się dla uczniów, im jest ich więcej, tym większą wartość ma praca nauczyciela. Jeśli uczniowie ze względów zdrowotnych nie mogą uczestniczyć w wychowaniu fizycznym lub ich udział jest ograniczony, to jest to sytuacja wynikająca ze względów medycznych, które trzeba przyjąć z pokorą. Ale jeżeli absencja długotrwała spowodowana jest niechęcią do przedmiotu, to taki stan może niepokoić.

Jesteśmy w Unii Europejskiej i polskie szkoły mają coraz lepszą infrastrukturę do realizacji sportu, nauczyciele doskonalą się zawodowo i pracują według najlepszych standardów. Efektem tego powinien być wzrost zainteresowania wychowaniem fizycznym wśród uczniów.

Ponieważ społeczeństwo jest objęte dobrą opieką medyczną, powinniśmy rzadziej chorować. Skutkiem tego, zwolnień semestralnych i rocznych z wychowania fizycznego powinno być coraz mniej. Ale żeby się przekonać czy tak jest należy to sprawdzić badaniami jak poniżej.


REKLAMA

(...)

Pełna publikacja dostępna bezpośrednio ze stron serwisu:

otwórz (PDF)
lub prawym przyciskiem myszy: Zapisz element docelowy jako...

Janusz Milczarek


Zaświadczenie onlinenumer online: 93 gości

reklama