Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
13442
rok szkolny
2018/2019

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Zabawy matematyczne z rodzicami w domu

W niejednym pokoju dziecięcym można zobaczyć, jak dużo obecnie dzieci mają zabawek. Co chwilę pojawia się pomysł na to, czym mogłyby się bawić przedszkolaki. Jako nauczycielki z obserwacji wiemy, że większość zabawek zajmuje dzieci jedynie na moment, i to krótszy, niż oczekują rodzice. W związku z tym, zamiast kupować następną maskotkę, samochód czy zestaw klocków lego podaruj rodzicu swojemu dziecku CZAS.

Czas jest jednym z cenniejszych zasobów, stale brakuje go ludziom dorosłym, gdzieś się spieszą, a niektóre ważne sprawy odkładają na później. Rodzice na ogół mają wiele ról, obowiązków, zainteresowań i innych zobowiązań, co w obecnych czasach jest zupełnie normalne. Każdy pracujący zawodowo człowiek mimo szczerych chęci nie może spędzać ze swoim dzieckiem tyle czasu, ile by chciał. Zachęcamy jednak, by zatrzymać się na chwilę w codziennym natłoku "ważnych spaw" i poświęcić swojemu dziecku czas. W życiu rodzinnym nie chodzi o liczbę wspólnie spędzonych godzin, lecz o to, co w tym czasie robią bliskie sobie osoby.

Sposobów na rodzinne spędzanie wolnego czasu jest mnóstwo: spacery, zakupy, czytanie książek, gotowanie, wycieczki itp. Obecnie długie wieczory zachęcają do podejmowania wspólnych aktywności w zaciszu własnego domu. Proponujemy zatem zabawy matematyczne dla rodziców i dzieci.


REKLAMA

Pełna publikacja do pobrania bezpośrednio ze stron serwisu:

pobierz (ZIP)
Program do kompresji dostępny w Pomocy

Marta Walisiak-Szkudlarek
Przedszkole Miejskie Nr 4
w Ozorkowie


Zaświadczenie onlinenumer online: 36 gości

reklama