Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
13437
rok szkolny
2018/2019

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Motyw roślin w sztuce

Program autorski zawiera przykładowe możliwości powiązania motywów zaczerpniętych ze świata sztuki i praktyczne metody zajęć kreatywnych. Stanowi pomoc dydaktyczną do prowadzenia wszelkich zajęć artystycznych oraz botanicznych. Został stworzony przez artystę - biologa mgr Julię Kaczmarczyk-Piotrowską.

Celem programu jest twórcza aktywizacja użytkowników. Stworzenie prac zgodnych ze sztuką związaną z ziemią, cyklem rocznym natury. Uzupełnia wiedzą regionalną oraz biologiczną. Stawia pytania i wskazuje odpowiedzi. Inspiracją projektu jest poszukiwanie wartościowej formuły do przeprowadzania zajęć w sposób jak najbardziej atrakcyjny.

Metody pomocne w jego realizacji to przede wszystkim zajęcia terenowe wzbogacane wiedzą teoretyczną i praktycznymi ćwiczeniami pozwalającymi na rzeczywisty kontakt z naturą i kulturą. Program można modyfikować otwierając i zamykając proces dydaktyczny, dostosowując go do potrzeb grupy i celów szczegółowych wprowadzanych przez użytkującego.

Efekty są mierzalne w formie, wytworzonych prac na warsztatach, licznych wystawach i wiedzy teoretycznej, początkowo odtwórczej. Doskonaląc ją prowadzimy do samodzielnego procesu kreacji.

Życzę udanej zabawy w aspekcie artystycznym i biologicznym!


REKLAMA

Publikacja do pobrania bezpośrednio ze stron serwisu:

pobierz (ZIP)
Program do kompresji dostępny w Pomocy

mgr Julia Kaczmarczyk-Piotrowska


Zaświadczenie onlinenumer online: 33 gości

reklama