Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
13182
rok szkolny
2018/2019

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Konferencja Edu_Trendy 2019

Już po raz trzeci zapraszamy wszystkich nauczycieli, pedagogów i osoby związane zawodowo z edukacją dzieci i młodzieży na konferencję EDU-TRENDY. Odbędzie się ona 17 maja 2019 roku w zabytkowej Łaźni Łańcuszkowej przy ul. Wolności 408 w Zabrzu.


REKLAMA

Tegoroczna edycja konferencji, przygotowana przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Częstochowie, będzie jeszcze bardziej inspirującym i integrującym środowisko wydarzeniem, a przyczyni się do tego na pewno jej temat przewodni - grywalizacja w edukacji.

Teoria połączy się z praktyką już na etapie prelekcji, które wygłoszą nauczyciele praktycy, w swojej codziennej pracy kreatywnie wykorzystujący elementy znane z gier fabularnych i komputerowych. Pokażą oni, jak dzięki takim zabiegom osiągnąć cel w postaci poprawy wyników nauczania na każdym szczeblu edukacji oraz zachęcenia uczniów do większej aktywności i zaangażowania podczas zajęć.

Druga część konferencji pokaże, jak poruszane wcześniej idee i pomysły przekuć w emocje, doświadczenia i niezapomniane wrażenia. Wizyta studyjna będzie wcieleniem w życie głównych założeń grywalizacji - jej angażującego, integrującego potencjału i wzbudzania ciekawości z nutką rywalizacji, czyli, jednym słowem, frajdy. Podziemia Sztolni Królowa Luiza i dwie z jej kluczowych atrakcji edukacyjnych - Bajtel Szychta i Bajtel Gruba, przemienione na tę specjalną okazję w Belfer Szychtę i Belfer Grubę, pozwolą uczestnikom na chwilę poczuć się dziećmi i podążyć za duchem przygody w poszukiwaniu podziemnych skarbów.

Mamy nadzieję, że takie połączenie inspirującej teorii z emocjonującą praktyką stanie się przyczynkiem do wymiany doświadczeń, myśli i przykładów dobrej praktyki.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem konferencji pod spodem.

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o wypełnienie i podpisanie formularza zgłoszeniowego, a następnie odesłanie jego zeskanowanej wersji na edukacja@muzeumgornictwa.pl. Oryginał formularza należy dostarczyć do punktu rejestracyjnego w dniu konferencji.

ilustracja

Zgłoszenie do pobrania bezpośrednio ze stron serwisu:

pobierz (ZIP)
Program do kompresji dostępny w Pomocy

redakcja


Zaświadczenie onlinenumer online: 41 gości

reklama