Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
13181
rok szkolny
2018/2019

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

"Demokracja i ja" - spotkajmy się na Europejskim Tygodniu Młodzieży

Europejski Tydzień Młodzieży jest organizowany w Polsce z inicjatywy Komisji Europejskiej już po raz dziewiąty. Jest to jedno z największych międzynarodowych wydarzeń dedykowanych młodzieży i osobom pracującym w tym obszarze. Na przełomie kwietnia i maja w wielu krajach Europy będą odbywały się liczne wydarzenia i spotkania, podczas których młodzież będzie mogła wyrazić swoje poglądy i obawy dotyczące szeroko pojętej polityki młodzieżowej. Jest to także okazja do podzielenia się rezultatami i sukcesami osiągniętymi w ramach różnego rodzaju projektów młodzieżowych.


REKLAMA

Zgodnie z wieloletnią tradycją, każdy "ETM" ma swój motyw przewodni. W związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego, spotkamy się pod hasłem: "Demokracja i ja".

Temat ten wiąże się ściśle z potrzebą aktywizacji młodzieży w obszarze życia obywatelskiego i uświadomienia młodym, że ich głos jest ważny, a ich opinie mogą mieć wpływ na decyzje podejmowane na arenie politycznej. Głos w wyborach to jedno, jednak aktywna demokracja i udział w życiu obywatelskim to coś więcej - inicjatywy młodzieżowe, projekty wolontariatu oraz solidarnościowe, stały kontakt z decydentami i dbałość o rozwój kultury to wszystko elementy składające się na budowanie świadomej i otwartej postawy obywatelskiej.

W tym roku punkt kulminacyjny obchodów ETM przypadnie na 9 maja 2019 r. Spotkamy się w różnych miejscach na terenie Warszawy, aby wspólnie porozmawiać o demokracji i naszej roli w kreowaniu wspólnej przyszłości.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji przygotowała dla Was m.in.: • debatę "Demokracja i ja", • spotkania informacyjne o Europejskim Korpusie Solidarności, • grę miejską, • Eurolekcję z EuroDesk w Eurobusie ETM, • oraz warsztaty dotyczące: Erasmusa+, wolontariatu, krajów Partnerstwa Wschodniego i Rosji, projektów solidarnościowych realizowanych w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności, • koncert!

A to dopiero początek!

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny znajduje się:
etm.erasmusplus.org.pl

ilustracja

redakcja


Zaświadczenie onlinenumer online: 83 gości

reklama