Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
13126
rok szkolny
2018/2019

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Konkurs plastyczno-językowy "Idioms"

W każdym języku idiomy i wyrażenia idiomatyczne często występują w wypowiedziach ustnych i pisemnych. Język angielski nie jest tu wyjątkiem. Ze względu na to, że ich znaczenie nie wynika z poszczególnych składników i czasem nie łatwo zrozumieć ich sens, bardzo trudno je zapamiętać, a co dopiero stosować we własnych wypowiedziach.

Żeby pomóc uczniom poznać i stosować niektóre z nich, co roku organizujemy w naszej szkole konkurs plastyczno-językowy na najlepszą ilustrację idiomu angielskiego.

Zadaniem uczestnika konkursu jest znalezienie interesującego idiomu i zilustrowanie go.


REKLAMA

Głównym celem naszego konkursu jest poszerzenie znajomości języka angielskiego i chociaż kształtujemy również umiejętności plastyczne dzieci, pobudzamy ich wyobraźnię i wyzwalamy kreatywność, to w tym wypadku praca plastyczna jest jedynie środkiem do tego, by dobrze zrozumieć sens idiomu i łatwiej go zapamiętać.

Dzieci w klasach starszych (4-6 , teraz już 4-8) są na tyle samodzielne, że bez problemu radzą sobie z wybraniem dla siebie idiomu do zilustrowania, natomiast dla większości dzieci z klas 1-3 to zadanie byłoby za trudne, dlatego w znalezienie odpowiedniego idiomu angażujemy rodziców.

Po zebraniu prac przygotowujemy wystawę, którą można oglądać (jednocześnie ucząc się) przez okres dwóch do trzech tygodni. Uczniowie i nauczyciele w tajnym głosowaniu wybierają zwycięzców a zadaniem wszystkich uczniów jest nauczyć się na pamięć zwycięskich idiomów.

Po zakończeniu wystawy organizujemy w klasach konkurs na największą liczbę zapamiętanych idiomów.

Dzieci bardzo lubią ten konkurs,czego dowodem jest bardzo duża liczba uczestników - co roku na wystawie znajduje się około pięćdziesięciu prac (na około dwustu pięćdziesięciu uczniów).

Małgorzata Różańska


Zaświadczenie onlinenumer online: 62 gości

reklama