Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
13097
rok szkolny
2018/2019

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Innowacja "My English blog"

Innowacja pedagogiczna "My English blog" dla uczniów klasy 6 i 7 napisana dla dwóch równorzędnych oddziałów klasowych.

Najistotniejszą inspiracją stworzenia innowacji były potrzeby naszych uczniów, którzy w dzisiejszym świecie przesyconym technologią informacyjno-komunikacyjną aktywizują się poprzez nowoczesne techniki nauczania. Po rozpoznaniu potrzeb okazało się, że są uczniowie, zwłaszcza ci osiągający słabsze wyniki w nauce, którzy byliby zainteresowani innowacyjną formą nauki jaką jest nagrywanie scenek i stworzenie angielskiego video bloga. Jest to z pewnością dobra okazja do zmotywowania uczniów do nauki oraz integracji międzyoddziałowej. Przygotowywanie, nagrywanie dialogów, niezbędnych w komunikacji w obcym języku, przedstawianie struktur i zasad gramatycznych w interesujący dla uczniów sposób oraz utworzenie video bloga będzie z pewnością ciekawą formą nauki, skutkującą wzrostem motywacji do nauki oraz umiejętności komunikacyjnych.

Innowacja ma przede wszystkim służyć wszechstronnemu rozwojowi ucznia oraz umacnianiu w nim poczucia własnej wartości dzięki posiadaniu wiedzy z zakresu języka angielskiego, tak niezbędnego w dzisiejszym świecie. Chciałyśmy, aby uczniowie spojrzeli na naukę w inny niż dotychczasowy sposób, żeby zainteresować ich i rozwijać drzemiące w nich zdolności.

Ważnym aspektem innowacji jest dla nas także rozbudzenie kreatywności i chęci współpracy z rówieśnikami. Chciałyśmy, aby każde dziecko pełniło swoją rolę, współtworzyło video blog, przez co poczuje się istotnym elementem realizowanego projektu. Ważne jest dla nas także to, że praca nad projektem posłuży uczniowi nie tylko, w rozwijaniu umiejętności językowych, ale także rozwinie kompetencje informatyczno-komunikacyjne oraz społeczne.


REKLAMA

Publikacja do pobrania bezpośrednio ze stron serwisu:

pobierz (ZIP)
Program do kompresji dostępny w Pomocy

Anna Korzyniewska, Anna Banaśkiewicz


Zaświadczenie onlinenumer online: 42 gości

reklama