Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
13007
rok szkolny
2018/2019

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Ogólnopolski Konkurs Eko Odkrywcy już po raz szósty

Wystartowała kolejna edycja konkursu Eko Odkrywcy, który zachęca nauczycieli oraz ich podopiecznych do aktywnego dbania o środowisko. Na zwycięzców czekają nagrody o łącznej wartości ponad 36 000 zł, na dofinansowanie projektu badawczego, Wyprawę Badawczą lub stworzenie Zielonej Klasy.
Motywem przewodnim tegorocznego konkursu jest praktyczne poznanie środowiska wodnego w szczególności wiążących się z nim zagrożeń, rozwiązań mogących pomóc w dbaniu o czystość wód na świecie oraz podejmowanie wyzwań, eksperymentowanie i angażowanie lokalnej społeczności w dbałość o pobliskie zbiorniki wodne.


REKLAMA

Inicjatywa ma na celu praktyczne poznanie przyrody, zachęcenie do jej odkrywania i doświadczania. Zadaniem uczestników jest zaplanowanie ekologicznego projektu badawczego, który pomoże poznać zasady rządzące naturą, a tym samym uwrażliwić ich na kwestię ochrony środowiska. Jak w ubiegłorocznej edycji, organizatorzy dają nauczycielom możliwość wyboru nagrody głównej: Wyprawę Badawczą, czyli wycieczkę lub cykl wycieczek o charakterze przyrodniczym lub stworzenie Zielonej Klasy, w tym wyposażenie jej w pomoce dydaktyczne np. ekrany multimedialne, mikroskopy, przewodniki oraz/lub inne elementy małej architektury jak tablice edukacyjne, karmniki, budki lęgowe, czy hotele dla pszczół. Opiekunowie zwycięskich projektów zostaną obdarowani rocznym zapasem żelu do prania Persil.

Konkurs Eko Odkrywcy przy okazji zabawy oraz integracji służy budowaniu właściwych postaw wobec ludzi, zwierząt i natury. Swój udział mogą zgłosić szkoły, przedszkola, placówki oświatowe i wychowawcze oraz organizacje pozarządowe z całej Polski. Konkurs wystartował już 10. września i potrwa do 12. listopada. Jury konkursowe zakwalifikuje do finału 15 projektów, które zostaną opublikowane na oficjalnej stronie www.ekoodkrywcy.pl. Wyniki tegorocznej edycji Eko Odkrywców poznamy 18. grudnia 2018 r.


REKLAMA

Eko Odkrywcy 6 - nagrody:

1x 20 tys. zł na Wyprawę Badawczą lub stworzenie "Zielonej Klasy" oraz dofinansowanie projektu badawczego.

5x 3 tys. zł na dofinansowanie projektu badawczego
15 x roczny zapas żelu do prania Persil dla opiekuna projektu

Organizatorami konkursu Eko Odkrywcy 6 są Henkel (właściciel marki Persil), drogerie Rossmann oraz Fundacja Nasza Ziemia.

Więcej informacji: www.ekoodkrywcy.pl i facebook.com/ekoodkrywcypersil

redakcja


Zaświadczenie onlinenumer online: 45 gości

reklama