Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
13003
rok szkolny
2018/2019

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Inauguracja Europejskiego Korpusu Solidarności w Polsce

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji Narodowa Agencja Programu Erasmus+ serdecznie zaprasza na konferencję inaugurującą Europejski Korpus Solidarności w Polsce, która odbędzie się 30 października 2018 roku w Zamku Ujazdowskim w Warszawie


REKLAMA

W jaki sposób zwiększyć zaangażowanie młodych ludzi i trzeciego sektora w działania solidarnościowe? 376 milionów euro i ponad 300 tyś osób mogących wziąć udział w programie do końca 2020 roku - taką możliwość dała Komisja Europejska, uruchomiając Europejski Korpus Solidarności.

Czym jest Europejski Korpus Solidarności?

EKS to nowy program Komisji Europejskiej umożliwiający młodzieży zdobycie cennego doświadczenia, rozwój umiejętności i wniesienie wkładu na rzecz społeczeństwa. Organizacje i instytucje mogą zyskać pomoc w swoich codziennych działaniach, zaangażowanych wolontariuszy, pracowników i stażystów.

Jakie działania obejmuje EKS?

Działania, które finansowane w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności odpowiadają na problemy i wyzwania społeczne oraz przyczyniają się do budowania bardziej spójnego społeczeństwa. Istotnym celem Europejskiego Korpusu Solidarności jest walka z wykluczeniem społecznym przez aktywne angażowanie osób z mniejszymi szansami. Realizacja działań w ramach wolontariatu w ramach programu daje szansę wykorzystania własnych umiejętności i doświadczeń, rozwinięcia zainteresowań, zdobycia doświadczenia w nowych dziedzinach, wywarcia wpływu na zmiany społeczne i możliwość zaangażowania się.

Młodzi ludzie i organizacje mogą realizować działania w następujących obszarach:

 • Wolontariat,
 • Staże i miejsca pracy,
 • Projektów Solidarności.

  Więcej informacji: eks.org.pl/index.php/inauguracja/...

  Rejestracja: eksorgpl.webankieta.pl/...

  ilustracja

  redakcja


 • Zaświadczenie online  numer online: 72 gości

  reklama