Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
12973
rok szkolny
2017/2018

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Konflikty w przedsiębiorstwie. Przyczyny i sposoby ich rozwiązywania

Konflikty są w sferze stosunków międzyludzkich bardzo powszechnym zjawiskiem. Towarzyszą one ludziom zarówno w życiu prywatnym, jak i w miejscu pracy. Konflikty mają istotny wpływ na postawy, zachowanie i efekty działania uczestników konfliktu, którymi mogą być zarówno pojedyncze osoby, jak i grupy istniejące w przedsiębiorstwie. Menedżerowie podejmują wszelkie działania, aby eliminować konflikty, które bardzo często prowadzą do złej atmosfery w miejscu pracy, a także przyczyniają się do obniżenia jakości pracy przedsiębiorstwa i pogorszenia jego wizerunku.

Znajomość przyczyn konfliktu, dynamiki jego rozwoju, towarzyszących mu zachowań grupowych i jednostkowych oraz metod postępowania w celu ich rozwiązania może się przyczynić do wzrostu skuteczności i sprawności kierowania organizacjami. Skutecznie rozwiązane konflikty niewątpliwie poprawiają komunikację międzyludzką i atmosferę pracy, a czynniki te bezpośrednio wpływają na jakość pracy zespołu czy też całej organizacji.

W niniejszej pracy omówiono istotę i rodzaje konfliktów oraz opisano możliwe przyczyny powstawania sytuacji konfliktowych w miejscu pracy. Omówiono także dynamikę rozwoju konfliktu oraz przedstawiono metody i techniki umiejętnego rozwiązywania konfliktów.


REKLAMA

(...)

Pełna publikacja dostępna bezpośrednio ze stron serwisu:

otwórz (PDF)
lub prawym przyciskiem myszy: Zapisz element docelowy jako...

Iwona Kalińska
Zespół Szkół nr 1
w Golubiu-Dobrzyniu


Zaświadczenie onlinenumer online: 35 gości

reklama