Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
12799
rok szkolny
2017/2018

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Projekt społeczny "Future Compass"

Projekt składa się z trzydniowych warsztatów oraz prelekcji przeznaczonych dla uczniów drugich i trzecich klas gimnazjum, na których mowa jest o tym, czym tak naprawdę od strony ucznia jest nauka w szkole średniej.


REKLAMA

Wg organizatorów:

"Będziemy rozmawiali o metodach efektywnej nauki oraz o możliwościach dalszego rozwoju w liceum. Postaramy się przedstawić różnice w sposobie uczenia się oraz powiemy jak przygotować się do takiego przejścia.

Razem z doradcą zawodowym oraz psychologiem przeprowadzimy testy rozpoznawcze i psychologiczne, dzięki którym uczniowie lepiej zrozumieją swoje wady, zalety i predyspozycje zawodowe. Przedstawimy także metody efektywnej nauki, które sami stosujemy podczas przygotowań do testów.

W ramach warsztatów odbędą się również wykłady ze studentami z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego i jednym z pracowników Teatru Współczesnego.

Mimo likwidacji gimnazjów, problem z wyborem dalszej ścieżki rozwoju przez nastolatków nadal będzie taki sam, gdyż problematycznyy jest sam wiek. Wymaga się od 16-latków, że będą mieli na siebie juz pomysł, zaplanowaną karierę i znać wszystkie swoje wady i zalety. Rząd nie oferuje odpowiedniej pomocy i informacji przy wyborze szkół i studiów, dlatego uczniowie często czują się zagubieni, nie znają trendów rynku pracy i nie są świadomi swoich mocnych stron. Według przeprowadzonych przez nas ankiet i z naszego doświadczenia wiemy, że jest to naprawdę istotny problem społeczny. Zmiana profilu klasy jest procesem stresującym i trudnym. Dlatego stwierdziliśmy, że chcemy pomóc naszym młodszym kolegom i koleżankom, przy okazji biorąc udział w olimpiadzie Zwolnieni z Teorii."

ilustracja

Do tej pory, warsztaty odbyły się w Szczecińskim Inkubatorze Kultury, w których uczestniczyły odziały gimnazjalne szczecińskich szkół.

Następne prelekcje odbędą się w kwietniu.

Projekt realizowany jest w ramach Olimpiady Praktycznej Zwolnieni z Teorii.

Link do strony projektu:
www.futurecompass.info

redakcja


Zaświadczenie onlinenumer online: 55 gości

reklama