Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
12763
rok szkolny
2017/2018

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Bezpłatne studia podyplomowe dla liderów oświaty województw mazowieckiego i świętokrzyskiego

Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza do udziału w bezpłatnych studiach podyplomowych dla dyrektorów oraz wicedyrektorów szkół i przedszkoli, nauczycieli zespołów przedmiotowych oraz kierowników świetlic z województw mazowieckiego i świętokrzyskiego. To szansa na przeprowadzenie w placówkach edukacyjnych zmian służących poprawie jakości nauczania.


REKLAMA

W procesie zmian oświatowych nadal najważniejszym zadaniem szkoły jest - uczyć. Jak nauczać, aby uczniowie skutecznie odnajdywali się na rynku pracy? Jak motywować nauczycieli do doskonalenia swojego warsztatu pracy?

- Akademia Liderów Oświaty SUS to odpowiedź na wyzwanie, jakim jest zapewnienie wysokiej jakości nauczania w szkołach, spoczywające na współczesnych liderach edukacyjnych. - mówi Jacek Strzemieczny, prezes Centrum Edukacji Obywatelskiej. - Studia, realizowane w partnerstwie z uczelniami specjalizującymi się we wspieraniu dyrektorów i nauczycieli: Collegium Civitas oraz Akademią Pedagogiki Specjalnej im.Marii Grzegorzewskiej, ukierunkowane są na indywidualne i konkretne potrzeby słuchaczy.

Uczestnicy pracują w kameralnych grupach szkoleniowych, tworzonych według funkcji sprawowanej w szkole, tj. dyrektorzy wymieniają doświadczenia z innymi dyrektorami, a nauczyciele z kolegami i koleżankami uczącymi podobnych przedmiotów. Wykwalifikowana kadra akademicka i trenerska prowadzi zajęcia angażującymi i interaktywnymi metodami warsztatowymi, odwołując się do codziennej praktyki uczestników.


REKLAMA

Słuchacze Akademii Liderów Oświaty, oprócz szkoleń korzystają z indywidualnej opieki mentorów i doradców, sieci współpracy, bezpłatnych materiałów warsztatowych oraz kursu internetowego. Studia zorganizowane są w taki sposób, aby ułatwić słuchaczom pogodzenie nauki z pracą zawodową. Program maksymalnie wykorzystuje wiedzę i umiejętności uczestników oraz pomaga w rozwiązywaniu praktycznych problemów występujących w pracy każdej szkoły.

Studia podyplomowe podnosząc kompetencje z zakresu przywództwa edukacyjnego wpisują się w zapowiadany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej kierunek zmian w systemie doskonalenia nauczycieli. Przygotowują do przeprowadzenia obowiązkowego procesu wspomagania i wprowadzenia jakościowych zmiany w pracy szkoły lub przedszkola, które podniosą skuteczność procesu kształcenia.

Program studiów bazuje na jedenastoletnim doświadczeniu CEO i Collegium Civitas w organizacji Studiów Podyplomowych Liderów Oświaty Szkoła Ucząca Się, realizowanych w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności i Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Kadry Kierowniczej Oświaty. Wykształciły one 400 kompetentnych i zdecydowanych przywódców edukacyjnych.

Rekrutacja na bezpłatne studia podyplomowe trwa do 15 lutego 2018r.

Zgłoszenia przez stronę: alo.ceo.org.pl/zglos-sie

Więcej informacji o projekcie: alo.ceo.org.pl/o-programie

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu POWER. Studia podyplomowe Akademia Liderów Oświaty Szkoły Uczącej Się prowadzi Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej w partnerstwie z:

 • Collegium Civitas
 • Akademią Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej
 • Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach
 • Samorządowym Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach
 • Międzypowiatowym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu.

  redakcja


 • Zaświadczenie online  numer online: 161 gości

  reklama