Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
12740
rok szkolny
2017/2018

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Spotkanie tematyczne "Bezpieczne Święta"

22 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia profilaktyczne dla wszystkich przedszkolaków w ramach realizacji programu zajęć dodatkowych pt. "Bezpieczny przedszkolak - mądry przedszkolak" dotyczące tego, w jaki sposób bezpiecznie zachowywać się w święta.

Celem zajęć było kształtowanie poczucia bezpieczeństwa poprzez uwrażliwienie na niebezpieczne sytuacje związane ze Świętami Bożego Narodzenia oraz przybliżenie prawidłowych sposobów radzenia sobie z nimi.


REKLAMA

W trakcie zajęć przedszkolaki obejrzały krótki filmik pt. "Włącz myślenie! - Bezpieczne święta" przygotowany przez Młodzieżową Drużynę Pożarniczą w Kwilczu, wspólnie omówiły niebezpieczeństwa związane ze Świętami Bożego Narodzenia oraz przygotowaniami do nich, a także ustaliły, jakie zabawy i zajęcia są bezpieczne do wykonywania przez dzieci w okresie świątecznym i przedświątecznym.

Dodatkową atrakcją dla przedszkolaków była wizyta policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach, którzy w ramach akcji "Bezpieczne Święta" przypomnieli dzieciom jak należy zachowywać się, aby zbliżające się święta były spokojne, szczęśliwie, a przede wszystkim bezpieczne oraz wręczyli przedszkolakom odblaski.

Organizatorkami spotkania były panie: Agnieszka Baśko i Katarzyna Wota-Magdziarz.

Agnieszka Baśko
Przedszkole Miejskie Nr 11
z Oddziałami Integracyjnymi
w Pabianicach


Zaświadczenie onlinenumer online: 119 gości

reklama