Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
12712
rok szkolny
2017/2018

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Rusza "Akademia VR"

"Akademia VR" to pierwszy tego typu projekt w Polsce wykorzystujący VR w edukacji. Na czym polega? Na prowadzeniu 45-minutowych lekcji z użyciem VR (wirtualnej rzeczywistości) dla uczniów klas 1-6 szkół podstawowych przez przygotowanych do tego nauczycieli-przewodników. Takie zajęcia robią wrażenie - stopień realizmu prezentowanych grafik oraz umiejętnie prowadzona narracja wprowadza dzieci na zupełnie inny poziom przyswajania wiedzy.


REKLAMA

Do tej pory technologia VR - jeśli w ogóle była kojarzona - to raczej głównie z rozrywką z dużymi "goglami na twarzy". Jak się okazuje, stanowi także potężne narzędzie edukacyjne. W lekcjach pilotażowych "Akademii VR" pod koniec zeszłego roku szkolnego wzięło udział ponad 400 uczniów. Jakie wnioski? Prowadzenie lekcji z użyciem VR, w tak niespotykany sposób, angażuje dzieci na nowym poziomie uważności, rozwija kreatywność i rozbudza ciekawość świata, a także pozwala przyswoić mnóstwo nowych informacji w przystępny sposób.

ilustracja

ilustracja

Przedsięwzięcie działa na terenie województwa podlaskiego i mazowieckiego, a w planach są kolejne filie w innych lokalizacjach. Projekt zaczynają wspierać kolejni partnerzy np. Uniwersytet w Białymstoku (dokładniej Wydział Psychologii i Pedagogiki) który objął projekt patronatem merytorycznym.

Więcej o "Akademii VR": www.akademiavr.pl...

redakcja


Zaświadczenie onlinenumer online: 110 gości

reklama