Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
12607
rok szkolny
2016/2017

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Program promujący czytelnictwo "Czytasz - wygrywasz"

Program promujący czytelnictwo "Czytasz - wygrywasz" został opracowany przez nauczyciela bibliotekarza Katarzynę Herman i ma na celu propagowanie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów Gimnazjum nr 1 w Złocieńcu.

We współczesnych czasach obserwujemy bardzo dynamiczny rozwój nowych technologii informacyjnych, wpływa to na pewno zasadniczo na spadek zainteresowania książką.

Zjawisko takie obserwuję również podczas pracy w bibliotece szkolnej, w ciągu ostatnich kilku lat zauważyłam spadek zainteresowania czytaniem. Młodzież sięga po literaturę coraz rzadziej, książka nie jest w centrum ich zainteresowań, aby temu zapobiec opracowałam niniejszy program. Stawarza on uczniom szansę poznawania świata ksiązki i rozwoju zainteresowań czytelniczych.

Program jest skierowany do wszystkich uczniów Gimnazjum nr 1 w Złocieńcu i realizowany będzie w ciągu całego roku szkolnego.

Z punktu widzenia infrastruktury szkoły, program nie wymaga specjalnego wyposażenia. Gimnazjum nr 1 im. Bohaterów Monte Cassino zapewnia odpowiednie warunki kadrowe i organizacyjne, niezbędne do realizacji planowanych działań. Realizacja programu będzie odbywać się poprzez organizację ciekawych przedsięwzięć czytelniczych, projektów edukacyjnych oraz konkursów.

W działania programu będą zaangażowane organizacje szkolne: Samorząd Uczniowski, ZHP


REKLAMA

Publikacja do pobrania bezpośrednio ze stron serwisu:

pobierz (ZIP)
Program do kompresji dostępny w Pomocy

Katarzyna Herman
Gimnazjum nr 1
w Złocieńcu


Zaświadczenie onlinenumer online: 160 gości

reklama