Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
12541
rok szkolny
2016/2017

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Savoire-Vivre młodego wykonawcy estradowego i świadomego odbiorcy kultury

Przez ponad 30 lat mojej pracy nauczyciela gry na fortepianie jak i akompaniatora, zaobserwowałam na różnego rodzaju występach, popisach, koncertach brak umiejętności właściwego zachowania się dzieci na estradzie, zarówno wtedy kiedy występują w roli wykonawcy jak i na widowni, gdy występują w roli słuchacza koncertu.

Zadaniem pedagoga jest nie tylko nauczanie ale i wychowywanie poprzez ukształtowanie odpowiednich nawyków zachowania tj. prezentowanie się na estradzie, bycie świadomym odbiorcą kultury.


REKLAMA

Wprowadzenie programu "Savoir-Vivre młodego wykonawcy estradowego i świadomego odbiorcy kultury" zrealizowało również kolejny bardzo ważny cel - stało się pomocą dydaktyczną dla innych nauczycieli, aby korzystając z tego opracowania mogli mieć wsparcie w realizacji zapisów podstawy programowej określonej w rozporządzeniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wprowadzenie tego programu może odbyć się poprzez przeprowadzenie prelekcji wraz z pokazem "mody" obowiązującej estradowych wykonawców i pożądanych zachowań wykonawcy oraz słuchacza.

Publikacja do pobrania bezpośrednio ze stron serwisu:

pobierz (ZIP)
Program do kompresji dostępny w Pomocy

Joanna Cyperling


Zaświadczenie onlinenumer online: 163 gości

reklama