Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
1250
rok szkolny
2004/2005

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Program edukacyjny - Nauka pływania

Umiejętność pływania była sztuką docenianą już od bardzo dawna. Od czasów starożytnych uprawiano pływanie w trosce o harmonijny rozwój swojego ciała. Umiejętność ta mieściła się w systemie wychowania młodzieży często łączona ze sprawnością bojową obok innych sprawności fizycznych. Również w czasach nowożytnych umiejętność pływania była bardzo ważnym elementem wyszkolenia wojskowego i oznaką wysokiej sprawności fizycznej.

Obecnie pływanie traktowane jest jako jedna z podstawowych umiejętności, które powinien posiadać człowiek. Poprzez pływanie podnosimy wydolność i sprawność wszystkich układów anatomicznych człowieka. Powszechnie wiadomo również, że ćwiczenia w wodzie i pływanie to jeden z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania i korekcji wad postawy.

Dzieci i młodzież zwłaszcza wiejska ze względu na trudności techniczno-organizacyjne ma mniejszy dostęp do zajęć nas krytych pływalniach. Jeżeli jest to możliwe należy jak najliczniej mobilizować i wdrażać dzieci i młodzież do nauki pływania.

(...)


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

mgr Wojciech Roszkowski
Gimnazjum w Żukach


Zaświadczenie onlinenumer online: 50 gości

reklama