Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
12169
rok szkolny
2015/2016

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Ekodzieciaki - z przyrodą na ty

Przyroda już od wczesnego dzieciństwa jest najbliższa i najbardziej dostępna dziecku, stanowić więc powinna źródło jego przeżyć i wiedzy. Kształcenie zintegrowane to pierwszy etap kształcenia szkolnego, którego zadaniem jest wszechstronny rozwój osobowości dziecka. To właśnie dziecko w wieku wczesnoszkolnym jest ciekawe świata, które je otacza. Dlatego należy już od najmłodszych lat wykorzystać tę naturalną cechę młodego człowieka, żeby nauczył się obserwować uważnie świat przyrody i podziwiać jego piękno, aby dostrzegał związki przyczynowo- skutkowe zachodzące w przyrodzie, aby zrozumiał powiązania człowieka z przyrodą i stał się odpowiedzialny za zmiany w środowisku. To przed szkołą stoi zadanie kształtowania świadomego stosunku do środowiska przyrodniczego, miłości i szacunku do różnorodnych form życia, właściwych i aktywnych postaw wobec przyrody i jej ochrony.


REKLAMA

Inspiracją do napisania tej innowacji był też udział moich uczniów w programie "Planeta energii", gdzie uczniowie również podejmowali działania związane z przyrodą i ekologią co sprawiało im wiele radości i satysfakcji . Poza tym nasza szkoła angażuje się w szereg działań ekologicznych.

Szkoła, w której pracuję jest usytuowana w dość dogodnym miejscu, które sprzyja wdrożeniu innowacji. Mieści się niedaleko stawów, lasu, w sąsiedztwie szkoły znajdują się łąki i pola uprawne oraz gospodarstwa rolnicze.

Pełna publikacja do pobrania bezpośrednio ze stron serwisu:

pobierz (ZIP)
Program do kompresji dostępny w Pomocy

Marta Smajdor


Zaświadczenie onlinenumer online: 86 gości

reklama