Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
11917
rok szkolny
2015/2016

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Uczymy się grać w badmintona

Podbił świat, zdobył nie jedno serce, całkowicie nie porównywalny pod względem świetniej zabawy, składający się tym samym tylko z niewielkiego boiska, rakietek i jednej lotki - oto Badminton! Jedyny w swoim rodzaju tak przyjemny sposób na aktywne spędzenie czasu wśród rodziny i znajomych jak nigdy dotąd. Może to potwierdzić każdy, kto choć raz zagrał w tą grę. Osoba dorosła, starsza, dziecko - bez znaczenia! Wiek i umiejętności nie stanowią tutaj żadnych ograniczeń i nigdy nie stanowiły.


REKLAMA

Istnieje wiele zalet uprawiania tego sportu. Zwiększa się ogólna i wszechstronna sprawność fizyczna, i poprawia się wydolność naszego organizmu. Badminton nie ma żadnego negatywnego wpływu na organizm człowieka, ponieważ sprzęt do gry jest lekki. Nie stosuje się ćwiczeń statycznych oraz dużych obciążeń siłowych, które źle na nas wpływają. Najważniejszą zaletą tej dyscypliny, jest jej wpływ na prawo ciążenia. Prawo to działa niekorzystnie na układ kostny, na wzrost i rozwój ciała ludzkiego, natomiast podczas gry w badmintona działamy przeciwstawnie do siły ciążenia. Wykonujemy ruch do góry i odciążamy w ten sposób układ kostny. Odciążając zwłaszcza kręgosłup, niwelujemy i zapobiegamy jego skrzywieniom.

Celem wprowadzenia innowacji jest poszerzenie oferty edukacyjnej z zakresu aktywności ruchowej i zdrowego stylu życia. Dzieci, dzięki zdobytym umiejętnościom, będą mogły wykorzystać je i w atrakcyjny sposób spędzać wolny czas. Także rodzice, powinni włączyć się do aktywnego spędzania wolnego czasu ze swoimi dziećmi. Podniesiony zostanie poziom sprawności fizycznej i zdolności koordynacyjnych, przydatnych w życiu codziennym.

(...)

Pełna publikacja do pobrania bezpośrednio ze stron serwisu:

pobierz (ZIP)
Program do kompresji dostępny w Pomocy

Rafał Nikodem


Zaświadczenie onlinenumer online: 88 gości

reklama