Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
11727
rok szkolny
2014/2015

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Program zajęć pozalekcyjnych kółka języka angielskiego dla klas IV-VI

Zdajemy sobie sprawę jak ważna jest nauka języków obcych, a szczególnie języka angielskiego w edukacji dzieci i młodzieży. Znajomość angielskiego pozwoli im w przyszłości na korzystanie ze światowego przepływu informacji, poznawanie innej kultury, nauczy tolerancji i wzbogaci ogólną wiedzę o świecie.

Podstawowym celem każdego kształcenia językowego jest wykształcenie u uczącego się umiejętności posługiwania się językiem obcym. Umiejętność ta zwłaszcza w odniesieniu do języka angielskiego, który staje się najczęściej używanym środkiem komunikacji na całym świecie jest dla obecnego pokolenia nieodzowna dla ich przyszłych karier.

Założeniem programu jest między innymi pokazanie uczniom różnych aspektów kultury krajów języka angielskiego oraz innych kultur w zestawieniu z różnymi aspektami kultury rodzimej.

Dzieci interesują się językiem angielskim, chętnie biorą udział w konkursach osiągając dobre wyniki. Przygotowują gazetki rozszerzając wiadomości o Wielkiej Brytanii, dużą satysfakcję daje im śpiew piosenek oraz przedstawianie scenek w tym języku, jak zarówno różnego rodzaju gry dydaktyczne.

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom uczniów opracowałam program kółka języka angielskiego. Jest on przeznaczony do realizacji w Szkole Podstawowej dla uczniów klas 4-6. W zajęciach uczniowie uczestniczą na zasadzie dobrowolności. Program zakłada ośmielanie uczniów nieśmiałych i zamkniętych w sobie, ma na celu rozbudzanie wiary dziecka we własne siły, a nawet odkrywanie "talentów językowych".


REKLAMA

Publikacja do pobrania bezpośrednio ze stron serwisu:

pobierz (ZIP)
Program do kompresji dostępny w Pomocy

Anna Such
Zespół Szkół Publicznych
w Miejscu Piastowym


Zaświadczenie onlinenumer online: 154 gości

reklama