Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
11693
rok szkolny
2014/2015

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Program rozwijania kompetencji obywatelskich uczniów i uczennic "Pielęgnując wartości będziemy lepsi w przyszłości"

Edukacja obywatelska jest zestawem praktyk i działań mających na celu lepsze przygotowanie młodych ludzi i dorosłych do aktywnego uczestniczenia w demokratycznym życiu poprzez uznanie i wykonywanie ich praw i obowiązków w społeczeństwie. Innymi słowy EO oznacza uczenie się jak zostać obywatelem i jak żyć w społeczeństwie demokratycznym.

W trosce o naszych wychowanków chcemy, żeby wyrośli na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi, aby byli samodzielni, budowali trwałe rodziny, wnosili twórczy wkład w życie społeczne. Jako wychowawcy mamy za zadanie (cytując podstawę programową MEN) kształtowanie postaw uczniów warunkujących sprawne i odpowiedzialne funkcjonowanie we współczesnym świecie. Jednym z elementów budowania tożsamości społecznej i indywidualnej jest odnoszenie się do wartości, wzorców zachowań i poglądów. Szkoła ma pomóc młodym ludziom w poszukiwaniu autorytetów, kształtowaniu pożądanych postaw oraz ich poszanowania.

Program Nauczania Wartości Gimnazjum nr 2 w Toruniu będzie realizowany przez wychowawców oraz nauczycieli różnych przedmiotów. Zajęcia mają skłonić uczniów do myślenia o wartościach i ich praktycznym zastosowaniu, ułatwić zrozumienie wartości i przekonanie się do postępowania zgodnie z nimi. Poprzez praktyczne zastosowanie omawianych pojęć uczniowie nabędą odpowiednie umiejętności społeczne i zachowania oparte na współpracy.


REKLAMA

(...)

Pełna publikacja dostępna bezpoœrednio ze stron serwisu:

otwórz (PDF)
lub prawym przyciskiem myszy: Zapisz element docelowy jako...
Do odczytu dokumentu konieczny jest np. program Adobe Reader

Joanna Mikołajczak, Małgorzata Kusińska


Zaświadczenie onlinenumer online: 178 gości

reklama