Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
1159
rok szkolny
2004/2005

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Autorski program zajęć pozaedukacyjnych z piłki nożnej "Czy chcesz zostać piłkarzem ?"

Charakterystyka programu

Zajęcia sportowe poza edukacyjne mają duży wpływ na realizację zadań wynikających z planu pracy szkoły oraz programu działań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, których głównym celem jest "wszechstronny rozwój osobowy uczniów tj. ich sfery intelektualnej, psychicznej, fizycznej, estetycznej, społecznej, moralnej i duchowej oraz przygotowanie uczniów do uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym".

Młodzież uczestnicząc w tych zajęciach może w pełni zaspokoić swoje potrzeby w zakresie aktywności ruchowej. Może także wykazać się we współzawodnictwie i rywalizacji.

Zajęcia kształtują postawę współdziałania zespołowego i wzajemnej odpowiedzialności.

W tym programie chciałbym, by głównym celem obok aktywizacji sportowej wszystkich uczniów była edukacja piłkarska najlepszych zawodników

Założeniem programu jest by na zajęcia uczęszczali uczniowie wszystkich klas IV-VI Szkoły Podstawowej (nawet uczniowie klas I-III).

Dzięki mojej wieloletniej współpracy z LZS Sparta Grębocice najlepsi chłopcy trafią do zespołu juniorów i tam będą mogli kontynuować swoją karierę piłkarską. Uczestnicząc w rozgrywkach na szczeblu okręgowym mogą zostać zauważeni przez kluby piłkarskie: Zagłębie Lubin, Górnik Polkowice i Chrobry Głogów i w efekcie zostać piłkarzem.

(...)


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

mgr Zenon Kaleta


Zaświadczenie onlinenumer online: 59 gości

reklama