Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
11452
rok szkolny
2014/2015

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Promuj zabytek swojego regionu

Na platformie sprinet.pl trwa ogólnopolski projekt pod nazwą "Szlakiem Zabytków Ciekawej Architektury". Jego celem jest promocja turystyki regionalnej oraz pokazanie walorów zabytków w naszym kraju. Każdy z internautów może zgłosić zabytkowy pałac lub zamek. W konkursie jest już ich ponad 120. Dla autorów najciekawszych wpisów i komentarzy - nagrody.

- Celem konkursu jest popularyzacja zabytków architektury w poszczególnych regionach Polski oraz zwiększenie ich rozpoznawalności pośród społeczności. Projekt ma przyczynić się również do lepszego poznania naszego kraju. Chcemy zachęcić do zwiększenia aktywności turystycznej naszego społeczeństwa a także do zwiedzania zabytków - mówi Monika Sanek-Żmuda prezes firmy Sprinet Polska.


REKLAMA

Na platformie internetowej sprinet.pl zamieszczono już ponad 120 ciekawych zabytków. To: dwory, kamienice, obiekty przemysłowe, pałace i zamki charakterystyczne dla poszczególnych województw. Większość z nich posiada opis historyczny oraz zdjęcia obiektu. Obecnie kolejne obiekty zabytkowe są dodawane do listy, jako atrakcje turystyczne swojego regionu. Obiekty są upubliczniane przez samorządy, organizacje turystyczne, lokalne grupy działania oraz miłośników zabytków i turystów.

Takie działanie umożliwia innowacyjna Platforma Sprinet, gdzie odbywa się realizacja ogólnopolskiego projektu pod nazwą "Szlakiem Zabytków Ciekawej Architektury". Jej funkcjonowanie oparte jest na crowdsourcingu, czyli zaangażowaniu całego społeczeństwa. - Każdy z użytkowników portalu po rejestracji i logowaniu, może zagłosować na wybrany zabytek oraz dodać komentarz związany z pobytem w tym obiekcie, zachęcający do odwiedzenia zabytku lub opisujący przygodę z pobytu w nim - mówi Monika Sanek-Żmuda. Obiekt zabytkowy, który zdobędzie największa ilość punktów, będzie mógł zrealizować własny indywidualny projekt z wykorzystaniem narzędzia Sprinet.

Autorzy najciekawszych wpisów i komentarzy zostaną nagrodzenia zestawami ciekawych akcesoriów. Partnerami Wydarzenia są Wydawnictwo Bezdroża i Sieć Księgarni NOVA, które ufundowały przewodniki opisujące szlaki i atrakcyjne turystycznie miejsca w kraju jak i zagranicą. W projekt został zaangażowany również Klub Fitness Point, który przeznaczył koszulki oraz sportowe bidony. Paltforma crowdsourcingowa Sprinet ufundowała płyty muzyczne, a sklep internetowy kolba.pl przekazał noże turystyczne marki Joker.

Nagrody od Partnerów Wydarzenia zostaną przyznane dla osób, które zamieszczą interesujące opisy i zdjęcia pałaców oraz zamków. - Sądzimy, że idea projektu jest ciekawa, a najaktywniejsi uczestnicy projektu otrzymają zestawy ciekawych upominków - mówi Monika Sanek-Żmuda. Ogólnopolski projekt pod nazwą "Szlakiem Zabytków Ciekawej Architektury" trwa do 30 czerwca 2015r.

Każdemu z zarejestrowanych użytkowników przysługuje dzienny limit 3 głosów, które może oddać na dowolnie wybrane zabytki. Przy dodawaniu zabytku na platformie Sprinet należy zwrócić uwagę, by znalazł się on w profilu: Szlakiem Zabytków Ciekawej Architektury, wówczas wyświetli się on w konkursowym projekcie. Link do projektu:
szlakiemzabytkow.sprinet.pl/szlakiem-zabytkow-ciekawej-architektury

PLAKAT

redakcja


Zaświadczenie onlinenumer online: 116 gości

reklama