Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
11437
rok szkolny
2014/2015

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

"Odkrywcy przeszłości" - Śladami historii miasta Malborka

Ludzie żyjący w przeszłości pozostawili po sobie wiele znaków swojej obecności, które możemy nazwać śladami historii. Chcąc poznać i rozumieć historię należy nauczyć się odczytywać te ślady. To dzięki nim budujemy nasze wyobrażenie o minionym okresie - o konkretnych wydarzeniach historycznych oraz ludziach tamtych czasów. Nieocenione źródło wiedzy o przeszłości stanowią: obiekty materialne (architektura, przedmioty codziennego użytku, dzieła stworzone przez rzemieślników i uczonych) oraz przekaz ustny, które w sposób niepowtarzalny potrafią przybliżyć nam atmosferę minionych lat oraz historycznych wydarzeń.

Opracowany program autorski jest przeznaczony do realizacji dla uczniów Szkół Specjalnych Przysposabiających do Pracy, których kształcenie ogólne ma umożliwiać utrwalanie i poszerzanie zakresu posiadanej wiedzy dotyczącej środowiska lokalnego oraz nabywanie nowych umiejętności.

Realizacja programu przewidziana jest na cały etap edukacyjny (rok szkolny 2012/2013, 2013/2014, 2014/2015) w ramach zajęć edukacyjnych - funkcjonowanie osobiste i społeczne.

Program umożliwia zaznajomienie uczniów z najbliższym środowiskiem, specyfiką swojego regionu, kształtowanie postaw patriotycznych, poznawanie przeszłości Polski w ścisłym powiązaniu z dziejami własnego regionu, przyczyniając sie tym samym do podniesienia poziomu edukacji kulturalnej.

(...)


REKLAMA

Pełna publikacja do pobrania bezpośrednio ze stron serwisu:

pobierz (ZIP)
Program do kompresji dostępny w Pomocy

Katarzyna Chrobak


Zaświadczenie online



numer online: 73 gości

reklama