Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
11392
rok szkolny
2014/2015

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Program zajęć Koła Sportowego dzieci 5,6-letnich

Założenia edukacji przedszkolnej zakładają realizację treści programowych w sposób zintegrowany, a tzw. "zabawy ruchowe" organizowane mają być codziennie w postaci zajęć ruchowych w korelacji z wychowaniem umysłowym i estetycznym (i wychowaniem moralnym - w tym wieku dzieci uczą się stosowania poznanych zasad moralnych w praktyce dostosowując swoje zachowania do oczekiwań i norm społecznych).

Jednym z celów kształcenia rozwoju fizycznego w tym okresie (poza stymulowaniem harmonijnego rozwoju, kształtowania sprawności fizycznej w poszczególnych cechach) jest rozwijanie umiejętności o charakterze utylitarnym (opartych o proste formy ruchu: chód, bieg, skok, rzut, wspinanie, pokonywanie przeszkód).

Wykształcenie tych umiejętności realizowane jest poprzez zabawy i gry ruchowe (zajęcia muzyczno-ruchowe, zajęcia sportowo-rekreacyjne, sporty uzupełniające), jednocześnie wyposaża dziecko w podstawową wiedzę z zakresu kultury fizycznej (postawy, zdrowie, sprawność, reguły gry, wykorzystanie umiejętności w życiu codziennym).

Zajęcia ruchowe mają m.in. zaspokajać biologiczną potrzebę zwiększonej aktywności ruchowej oraz stwarzać dzieciom szerokie możliwości jej realizowania pod fachowym okiem nauczyciela.


REKLAMA

Publikacja do pobrania bezpośrednio ze stron serwisu:

pobierz (ZIP)
Program do kompresji dostępny w Pomocy

Dorota Gębala


Zaświadczenie onlinenumer online: 120 gości

reklama