Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
1039
rok szkolny
2004/2005

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Programy kursów "Mały ratowniczek" i "Żyj bezpiecznie"

Codzienne życie niesie ze sobą wiele zagrożeń, dlatego istnieje potrzeba edukacji uczniów w zakresie zapobiegania różnym wypadkom oraz udzielania pierwszej pomocy.

Powinna ona obejmować już uczniów najmłodszych klas, aby byli przygotowani do rozpoznawania zagrożeń, radzenia sobie z niebezpieczeństwami.

Jako opiekun Szkolnego Koła PCK zorganizowałam kurs "MAŁY RATOWNICZEK", na który uczęszczali uczniowie klasy drugiej należący do Klubu "Wiewiórka".

Zajęcia odbywały się dwa razy w miesiącu od XI 2002r. do III 2003r. Uczniowie aktywnie realizowali wszystkie zadania. Bardzo ciekawie wypadły pokazy praktyczne dotyczące udzielania pierwszej pomocy, bandażowania. Dzieci oglądały również filmy dotyczące ruchu drogowego.

Po zakończeniu zajęć uczniowie mieli możliwość wykazania się zdobytą wiedzą zdając "egzamin." Wszyscy uczestnicy kursu uzyskali pozytywne wyniki i otrzymali pamiątkowe dyplomy.

W roku szkolnym 2003/2004 razem z uczniami klasy trzeciej zrealizowałam program profilaktyki i zapobiegania skutkom oparzeń "ŻYJ BEZPIECZNIE"

Zajęcia odbywały się w miesiącach listopad-grudzień. Dzieci bardzo aktywnie uczęszczały na zajęcia, które im się podobały.

(...)


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

Jolanta Bączkowska
Szkoła Podstawowa w Szkodnej


Zaświadczenie onlinenumer online: 34 gości

reklama