Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
10115
rok szkolny
2012/2013

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Wykorzystanie plastykoterapii jako metody arteterapeutycznej w edukacji uczniów - propozycje rozwiązań metodycznych

1.Makaronowe choinki

Potrzebne materiały:

- karton, nożyczki, zszywacz, makaron ,,muszelki”, klej typu wikol, farba w sprey-u ( do wyboru złota, srebrna, zielona),ozdoby choinkowe, np. łańcuszki, kokardki itp.

Wykonanie choinki rozpoczynamy od przygotowania podstawy, na której będzie przyklejany makaron. W tym celu z kartonu wycinamy koło, przecinamy na pół i formujemy stożek, sklejamy go mocnym klejem lub zszywamy. Następnie za pomocą wikol-u przymocowujemy makaron, tak by "muszelki" stykały się ze sobą. Gdy klej wyschnie pryskamy całą choinkę farbą w sprey-u oraz obklejamy dowolnymi ozdobami, np. kokardkami, łańcuszkami, koralikami itp. Robienie ozdób z makaronu cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, ponieważ wychodzą bardzo ładnie, są proste do zrobienia i nie potrzeba wielu materiałów, aby je wykonać, a także są świetnym pomysłem na świąteczny prezent czy dekoracje.


REKLAMA

2. Baranki z kaszy

Potrzebne materiały:

- kartonik po mleku, soku lub inne małe pudełeczko z tektury, klej typu wikol, kasza jęczmienna, karton w kolorze jasnoróżowym, karton w kolorze białym, ruchome oczka, czarny mazak, kredka w kolorze ciemnoróżowym, kolorowe tasiemki, kokardki itp.

Pudełko po szkolnym mleku lub soku należy posmarować mocnym klejem (najlepiej wikolem) i obtoczyć w kaszy jęczmiennej, tak aby obkleić nią wszystkie ścianki. Z białego kartonu wycinamy chmurkę i również przyklejamy do niej kaszę. Z różowego kartonu wycinamy główkę, przymocowujemy do niej chmurkę -czuprynkę, ruchome oczka oraz czarnym mazakiem dorysowujemy buźkę. Różową kredką narysować policzki.Tak przygotowaną główkę przykleić do tułowia(proponuję klejem na gorąco). Baranka można wykończyć kolorowymi kokardkami, przygotowując je np. z papierowych tasiemek. Wykorzystanie materiału spożywczego dobrze sprawdza się w pracach plastyczno-technicznych z dziećmi, a także jest dla nich wyśmienitą zabawą.

Aneta Nosal


Zaświadczenie onlinenumer online: 196 gości

reklama