Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
10101
rok szkolny
2012/2013

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Program autorski zajęć języka niemieckiego dla uczniów klas III gimnazjum przygotowujący do egzaminu gimnazjalnego

Niniejszy program został opracowany z myślą o uczniach III klas gimnazjum przystępujących do egzaminu gimnazjalnego z języka niemieckiego. Jest on ukierunkowany na usprawnienie ćwiczonych na lekcjach języka niemieckiego kompetencji językowych w zakresie pisania, czytania ze zrozumieniem, mówienia i rozumienia ze słuchu, co przyczyni się do skutecznego porozumiewania się z mieszkańcami niemieckiego obszaru językowego oraz nabierania coraz większej wprawy w wykorzystywaniu bardziej skomplikowanych struktur gramatycznych i leksykalnych.

Cele kształcące obejmują także rozwijanie umiejętności wykorzystywania przez uczniów różnego źródeł informacji, a także efektywne samodzielne uczenie się języka obcego poprzez kształtowanie technik korzystania ze słowników, technik pozwalających na efektywizację pracy umysłowej. Uczeń będzie miał możliwość rozszerzenia repertuaru funkcji językowych dzięki zastosowaniu na zajęciach różnego typu autentycznych materiałów, miedzy innym: komunikatów radiowych, krótkich wywiadów, anonsów, informacji prasowych, prospektów, przepisów kulinarnych, tekstów reklamowych, nagrań oraz tekstów naukowych.

Zajęcia języka niemieckiego przygotowujące do egzaminu nie są obowiązkowe, a prowadzone społecznie i odbywać się będą raz w tygodniu w wymiarze 45 minut.


REKLAMA

Publikacja do pobrania bezpośrednio ze stron serwisu:

pobierz (ZIP)
Program WinZip 8.0 dostępny w Pomocy

Anita Duzowska
Zespół Szkół Publicznych nr 2
w Kościerzynie


Zaświadczenie onlinenumer online: 168 gości

reklama