Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
10024
rok szkolny
2012/2013

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Zjazd Akademii Zarządzania Dyrektora Szkoły "Jak zapewnić bezpieczne warunki nauki w szkole ?"

23 stycznia w Warszawie odbędzie się I zjazd Akademii Zarządzania Dyrektora Szkoły 2013 "Jak zapewnić bezpieczne warunki nauki w szkole?" organizowany przez Wolters Kluwer Polska.

Rok szkolny 2012/2013 został ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej rokiem bezpiecznej szkoły. Miesięcznik "Dyrektor Szkoły" wychodząc naprzeciw ze wszech miar słusznej inicjatywie ministerialnej poświęca I zjazd Akademii Zarządzania Dyrektora Szkoły kwestiom stwarzania bezpiecznych i komfortowych warunków nauczania młodych Polaków.

"Bezpieczna szkoła" to szerokie hasło obejmujące zarówno bezpieczeństwo fizyczne, ale również przyjazny i zdrowy klimat w środowisku szkolnym.

"Jak zapewnić bezpieczne warunki nauki w szkole?" pod tym hasłem przewodnim, obejmującym cały I zjazd Akademii Zarządzania Dyrektora Szkoły, kryją się specjalistyczne wykłady dotyczące komfortu i bezpieczeństwa pracy i nauki w szkole.


REKLAMA

Prawniczka Iwona Kobus będzie prezentować "Przewodnik dyrektora szkoły po sytuacjach kryzysowych - aspekty prawne". Szczególny nacisk położy na działania, które według litery prawa, zobowiązany jest podjąć dyrektor podczas sytuacji kryzysowej typu: wypadek w szkole nauczyciela bądź ucznia, zagrożenie pożarowe lub powodziowe, czy też niebezpieczna przesyłka w szkole. Podczas wystąpienia padną odpowiedzi na pytania o prawne unormowanie tworzenia procedur na wypadek wystąpienia zagrożenia, czy też o prawne środki wyłączające ryzyko.

"Zarządzanie sytuacjami kryzysowymi w szkole" to tytuł wystąpienia psycholog Ewy Maksymowskiej. Podczas wystąpienia uporządkowana zostanie wiedza dyrektorów o elementach zarządzania kryzysem m. in.: prewencja, interwencja, przeciwdziałanie negatywnym skutkom kryzysu. Teoria zostanie wzbogacona praktycznymi ćwiczeniami z zasad komunikowania kryzysowego, która może znacząco ograniczyć panikę i eskalację niebezpiecznej sytuacji.

Przedstawienie podstawowych aspektów prawnych dotyczących przemocy w rodzinie i obowiązków szkoły jako często pierwszego miejsca, gdzie diagnozuję się problem krzywdzenia małoletnich. Dokładna znajomość funkcjonowania procedury "Niebieskiej Karty" i włączenie jej elementów do norm i standardów działania placówki pomogą lepiej funkcjonować przedstawicielom oświaty w ramach zespołu interdyscyplinarnego i w kontaktach z sądem rodzinnym czy kuratorem. Te ważne elementy decydujące o jakości funkcji opiekuńczej placówki oświatowej poruszy podczas swojego wystąpienia, "Przemoc w rodzinie a obowiązki szkoły - procedura Niebieskiej Karty", prawniczka Żaneta Urawska.

Więcej informacji: konferencja.dyrektorszkoly.pl/azds

redakcja


Zaświadczenie onlinenumer online: 283 gości

reklama